Wymiana baterii w laptopie

Użytkownicy laptopów często spotykają się z tym, że bateria przestaje działać poprawnie. Przejawia się to na różne sposoby np. komputer przestaje działać niezależnie od naładowania baterii.
Dlaczego pojawiają się problemy z baterią laptopa?

Najczęściej bateria przestaje działać z upływającym czasem. Należy pamiętać: tym większe zużycie baterii, im częściej i bardziej aktywnie korzystasz z urządzenia.

Czy istnieją jakieś wskazówki, które pomogą wydłużyć żywotność baterii laptopa?

Nowoczesne urządzenia nie boją się ani stałej pracy z siecią, ani całkowitego rozładowania baterii. Większość zaleceń dotyczących przedłużenia żywotności baterii po prostu nie ma znaczenia. Oczywiście istnieją podstawowe wskazówki, takie jak, na przykład, nie “bić” i nie “kąpać” laptopa, ponieważ jest to obarczone nie tylko potencjalną awarią baterii, ale także innymi komponentami. Teraz pojawiają się problemy z akumulatorem, mimo to, ze względu na zużycie, wadę fabryczną lub użycie nieoryginalnej ładowarki, w której nie zainstalowano kontrolera zasilania i która może uszkodzić Twoje urządzenie jako całość. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zaleceń, istnieje prawdopodobieństwo, że wymiana baterii nie będzie konieczna.

Dlaczego bateria jest spuchnięta i co robić
wymiana baterii w laptopie
Serwis Laptopa Macbook Pro Krakow

Co zrobić, jeśli istnieje podejrzenie, że bateria przestała działać poprawnie?

Najlepszą opcją jest skontaktowanie się z centrum serwisowym laptopów.

Dlaczego bateria jest spuchnięta i co robić?

Najczęściej bateria pęcznieje z powodu nieprawidłowego przebiegu reakcji chemicznej (gdy gaz jest uwalniany i wzrasta ciśnienie). Z tego powodu obudowa baterii zaczyna zmieniać kształt, i może złamać obudowę laptopa. Czasami baterie puchną, bo płyn może dostać się do wnętrza urządzenia. Jeśli wilgoć dostanie się do laptopa, należy jak najszybciej skontaktować się z naszym сentrum serwisowym laptopów, gdyż nawet minimalna ilość płynu może spowodować poważne uszkodzenia.

Jak odbywa się serwis?

W naszym serwisie laptopów przeprowadzamy diagnostykę, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna usterki i czy są jakieś inne problemy, na które należy zwrócić uwagę. Następnie nasi specjaliści kontaktują się z Państwem i informują o wynikach. Po otrzymaniu Twojej zgody na wykonanie naprawy zaczynamy pracę, abyś mógł jak najszybciej ponownie korzystać z urządzenia.