Wymiana baterii w laptopie

Użytkownicy laptopów często spotykają się z tym, że bateria laptopa przestaje działać poprawnie. Przejawia się to zawsze na różne sposoby, ale w zasadzie laptop albo całkowicie przestaje działać od baterii, albo rozładowanie trwa bardzo krótko.
Dlaczego pojawiają się problemy z baterią laptopa?

Najczęściej bateria przestaje działać z czasem. Oznacza to, że im dłużej korzystamy z laptopa, tym większa szansa, że bateria wkrótce przestanie ładować. Należy również pamiętać, że im częściej i bardziej aktywnie korzystasz z urządzenia, to znaczy, im więcej cykli ładowania i rozładowania zostało wyprodukowanych, tym większe zużycie baterii.

Czy są jakieś wskazówki, które pomogą wydłużyć żywotność baterii laptopa?

Nowoczesne urządzenia nie boją się ani stałej pracy z siecią, ani okresowego całkowitego rozładowania baterii. Większość zaleceń dotyczących przedłużenia żywotności baterii po prostu nie ma znaczenia. Oczywiście istnieją podstawowe wskazówki, takie jak, na przykład, nie „bić” i nie „kąpać” laptopa, ponieważ jest to obarczone nie tylko potencjalną awarią baterii, ale także innymi komponentami. Teraz pojawiają się problemy z akumulatorem, mimo to, ze względu na zużycie, wadę fabryczną lub użycie nieoryginalnej ładowarki, w której nie zainstalowano kontrolera zasilania i która może uszkodzić Twoje urządzenie jako całość. Jeśli zastosujesz się do tych prostych zaleceń, jest prawdopodobne, że wymiana baterii albo wcale nie będzie potrzebna, albo będzie potrzebna, ale nie wkrótce.

Dlaczego bateria jest spuchnięta i co robić
wymiana baterii w laptopie
Serwis Laptopa Macbook Pro Krakow

Co zrobić, jeśli istnieje podejrzenie, że bateria przestała działać poprawnie?

Najlepszą opcją jest skontaktowanie się z centrum serwisowym laptopów. Głównym sygnałem, który informuje, że nadszedł czas, aby zmienić baterię, jest to, że czujesz się niekomfortowo w pracy z laptopem z baterii, ponieważ rozładowuje się zbyt szybko. Albo laptop całkowicie nie działa od baterii.

Dlaczego bateria jest spuchnięta i co robić?

Najczęściej bateria pęcznieje z powodu nieprawidłowego przebiegu reakcji chemicznej, gdy gaz jest uwalniany i wzrasta ciśnienie. Z tego powodu obudowa baterii zaczyna się odkształcać, i może złamać obudowę laptopa. Czasami baterie puchną z powodu dostania się płynu do wnętrza urządzenia. Jeśli wilgoć dostanie się do laptopa, należy jak najszybciej skontaktować się z сentrum serwisowym laptopów, ponieważ nawet minimalna ilość płynu jest obarczona poważnymi konsekwencjami, aż do awarii całego laptopa.

Jak odbywa się serwis?

W serwisie laptopów Laptop.sos.pl przeprowadzamy diagnostykę, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna usterki i czy są jakieś inne problemy, na które należy zwrócić uwagę. Po przeprowadzeniu diagnostyki nasi specjaliści serwisowi kontaktują się z Państwem i informują o wynikach. Po otrzymaniu Twojej zgody na wykonanie naprawy zaczynamy pracę, abyś mógł jak najszybciej ponownie korzystać z urządzenia.

Menu